2025 מְחַבֵּר: Isabella Gilson | [email protected]. שונה לאחרונה: 2025-01-23 13:01
אנשים מודרניים רבים ניסו לחמניות לפחות כמה פעמים. הם מוצגים במבחר עשיר - צמחוני, עם דגים ופירות ים, כך שכמעט כל אחד יכול למצוא ביניהם את האופציה שירצה. למרבה הצער, העלות של אפילו סט קטן הוא די גבוה - אדם עם הכנסה ממוצעת כמובן לא יכול להזמין אותם כל יום. בואו נבדוק את הסיבות לעלות כזו, ובמקביל נברר את עלות הלחמניות.
למה לחמניות כל כך יקרות?
אם בדרך כלל שואלים את השאלה הזו לבעלים או לעובדים של סושי-ברים, אתם יכולים לקבל רק תשובות מעורפלות למדי. יש האומרים שעלות הלחמניות גבוהה מכדי שהמוצר המוגמר יהיה זול. אחרים טוענים שמדובר בהליך מורכב ובמקצועיות הגבוהה של שפים בשכר גבוה.
עם זאת, למעשה, עלות הלחמניות נמוכה בהרבה ממה שהיא עשויה להיראות - נוכיח זאת מעט מאוחר יותר.
כן, ובישול לא דורש מקצועיות מיוחדת - פשוט צפו בכמה סרטונים באינטרנט כדי להבין את כל הסודות של זהמיומנות.
חוץ מזה, כשקונים את ארוחת הערב המזרחית הזו, אי אפשר לומר מאיזה מומחים מכינים את הלחמניות. וכאשר מבשלים בבית, אתה יכול להיות בטוח באיכות הגבוהה והטריות של כל המרכיבים, כמו גם בניקיון במהלך העבודה.
לכן, אנו יכולים לומר בביטחון שהעלות הגבוהה של מעדן אהוב נובעת פשוט מביקוש גבוה, שלפי חוק הקפיטליזם מעלה מחירים אפילו עבור הסחורה הזולה ביותר.
ספירת העלות של לחמניות פילדלפיה
לחמניות פילדלפיה נחשבות לאחת הטעימות ובו בזמן היפות בעולם. זה לא מפתיע - אחרי הכל, הכמות הגדולה ביותר של דג אדום משמשת בבישול. בנוסף, הוא ממוקם לא בפנים, אלא בחוץ, מה שמעניק לארוחת הערב משיכה מיוחדת.
אז בואו נבין מחיר הוגן עבורם.
לכתחילה, בואו נלמד את הקלפים הטכנולוגיים של לחמניות פילדלפיה כדי לגלות את המרכיבים המרכיבים אותם. להכנת מנה אחת (סטנדרטית, שמונה חתיכות), תצטרכו אצות נורי, חומץ, אורז, סלמון מומלח קלות וגבינת פילדלפיה. מנה כזו תעלה 250-400 רובל בהזמנה למשלוח, ובמסעדות מכובדות העלות יכולה להיות אפילו גבוהה יותר. אבל מה העלות של לחמניות פילדלפיה? בואו לחשב את המחיר של כל המרכיבים. לקבלת אחריות, ניקח את המחיר מעל הממוצע - אחרי הכל, זה יכול להשתנות באופן משמעותי בהתאם לחנות ולעיר הרכישה.
- גיליון אחד של נורי - 5רובל.
- 30 גרם אורז - 5 רובל.
- 20 גרם סלמון - 10 רובל.
- 16 גרם גבינת פילדלפיה - 17 רובל.
- 5 גרם חומץ - 1 רובל.
אז, כמה עולה לקנות את כל המרכיבים הדרושים להכנת חלק מהגליל של פילדלפיה? כפי שמראה החישוב - 38 רובל. יתר על כן, המחיר יכול להיות נמוך בכמה רובל אם אתה קונה מוצרים בחנויות סיטונאיות. אבל גם במקרה זה, העלות נמוכה פי 6-10 מאשר בחנות לא יקרה. כמובן שצריך להוסיף כאן תבלינים ופריטים שונים - עליהם נדבר בהמשך - אבל בכל מקרה ההבדל מאוד ברור.
חגיגה על לחמניות עם מלפפון
אבל אנשים שמתעניינים בלחמניות זולות מזמינים לרוב מעדן יפני ממולא במלפפון - קאפה מאקי. כן, הם לא יכולים להתפאר ביופי, תחכום או טעם כמו "קליפורניה". אבל העלות נמוכה בהרבה. בדרך כלל חלק של שש חתיכות עולה בערך 60-100 רובל. הרבה יותר זול מהאפשרות לעיל. וכמה יעלה לרכוש את כל המרכיבים לבישול אחר כך בבית?
מנה אחת תדרוש עלי נורי, אורז, מלפפון וחומץ. מה יהיה המחיר של הרכיבים?
- גיליון אחד של נוריה - 5 רובל.
- 15 גרם אורז - 3 רובל.
- 7 גרם של מלפפון - 1 רובל.
- 5 גרם חומץ - 1 רובל.
אז, מסתבר שמנה של שישה קאפה מאקי תעלה 10 רובל באופן כללי! והעלויות מצטמצמות באותו אופן - בערך פי 6-10. ואפילו האדם החסכוני ביותר יכול להרשות לעצמו לפנק את עצמו בארוחת ערב כזו.
ציוד אופציונלי
אבל אולי לציוד הנוסף הדרוש לבישול ולאכילה יש עלות גבוהה? בואו להבין מה נדרש.
כמובן, קודם כל - מקלות סיניים. אם אתה קונה את הזול, החד פעמי, הם יעלו בערך 5 רובל לזוג. אבל אתה יכול לקנות מעוצב היטב, מכוסה בציורים. הם עולים פי כמה, אבל בדרך כלל משתמשים בהם שוב ושוב.
למחצלת להכנת לחמניות יש גם מחיר מצחיק - לא יותר מ-100 רובל. לפני השימוש כדאי לשים שקית פלסטיק חד פעמית כדי שלא תתלכלך. זה לא יפריע לעבודה.
לבסוף, מכולות מיוחדות משמשות למשלוח. הם לא נמכרים לפי חתיכה, אבל ברכישה סיטונאית הם עולים לא יותר מ-5 רובל ליחידה. כמובן שכאשר מכינים וצורכים בבית, אין צורך במכולות.
בעיה עם מנות קטנות של אוכל
הבעיה היחידה שיכולה להתעורר בבית היא מנות גדולות של תבלינים ורטבים. למשל, ג'ינג'ר, ווסאבי, רוטב צדפות וסויה, קוויאר טוביקו ועוד ועוד. להכנה ולהגשה נדרשים גרמים בודדים בלבד. ובכמויות כאלה פשוט אי אפשר לקנות אותם - צריך לקנות הכל במנות גדולות. זה נחמד שבמקרר, רוב המוצרים יכולים להישמר במשך חודשים בלי לפגוע בעצמם.
לכן, לאחר שקנית את כל מה שאתה צריך פעם אחת, אתה יכול לרצות את עצמך ואת יקיריכם באופן קבוע עם לחמניות וסושי, מבלי לבזבז כסף שוב.
מסקנה
מכל האמור לעיל, אנו יכולים לומר בביטחון - עלות הלחמניות די נמוכה. והמחירים מנופחים פשוט בגלל התשוקה למנה האקזוטית הזו. בישול בבית הוא יותר ממוצדק.
מוּמלָץ:
איך לצאת מהדיאטה כדי לא לעלות במשקל? ייעוץ תזונאי
כשמושגים את המטרה, והקילוגרמים העודפים יורדים, נשאלת השאלה: איך שומרים על המשקל? אחרי הכל, אם אתה מתחיל לאכול, כמו לפני הדיאטה, התוצאה תאבד מהר מאוד. איך לצאת מהתזונה, כדי לא להשתפר, קרא את המאמר
פאי אגסים: המתכונים והמרכיבים הכי טעימים
אגסים משמשים לעתים קרובות בבישול. אחת האפשרויות הנפוצות ביותר היא פשטידות. להכנתם משתמשים בסוגי בצק שונים ומוסיפים כמילוי דבש, אגוזים, פרג וקינמון. אנו מביאים לידיעתך מספר מתכונים לעוגת אגסים. כולם די פשוטים להכנה ואינם מצריכים שימוש במרכיבים נדירים או יקרים
רוטב פסטה כמו בחדר האוכל: תיאור ההכנה והמרכיבים
רוטב פסטה כמו בקנטינה - האם באמת אפשר לבשל אותו במטבח ביתי? בוא ננסה
מתכוני הלחמניות הטובים ביותר
מתכונים להכנת לחמניות הם גלגל ההצלה של מארחת זריזה, במיוחד כשהאורחים כבר בפתח הבית, ולא ניתן להצטייד במצרכים
למה לחמניות כרוב נקראות לחמניות כרוב
כרוב ממולא בתנור ברוטב שמנת חמוצה - עצם השם מעורר אסוציאציות לאירוח רוסי, שולחן עם כיבוד, שמאחוריו נשמעים צחוק עליז. מעטים החגים שלמים בלי המנה הזו. זה משביע ויחד עם זאת דיאטטי. ואסור לבלבל את הניחוח של לחמניות הכרוב עם אחרות